Banbury ,Intermesh Tip Mikser ve Hamur Makineleri
KOMPOZİT TEKNOLOJİ

En yüksek talepleri ve mümkün olan en yüksek hassasiyet seviyesini karşılamak için kompozit pres teknolojisi

Kompozit prosesler için yarı ve tam otomatik üretim sistemleri

Hafif malzeme teknolojisi için özelleştirilmiş proses ve sistem çözümleri
_____

3D Optik Kontrol ve
Ölçüm Cihazları
Anahtar Teslimi Çözümler
Yenilikçi Fikirler
_____
Kauçuk, TPE Enjeksiyon Makineleri
Kalite Odaklı,
Test Ekipmanları ve
Makineler
_____

Plastik, Silikon
Dik, Yatay ve UAI Enjeksiyon Makineleri
previous arrow
next arrow
Slider

Teknolojik gelişmenin artması nedeniyle günümüzde endüstriyel alanlarda giderek daha fazla malzeme kombinasyonu (kompozit) kullanılmaktadır. Bu nedenle kesilebilecek malzeme kombinasyonlarının listesi ve dolayısıyla testerelerimiz için yapılan başvurular çarpıcı biçimde genişledi. Buna cevabımız, testerelerimizin ihtiyaçlarınızı karşılamak için daha da geliştirilmesi ve genişletilmesidir.

Elmas şerit testerelerimiz (tel testerelerle karıştırılmamalıdır!) Yıllar içinde, özellikle malzeme araştırma ve geliştirme, kalite güvencesi, üretim ve tıbbi implant araştırmalarındaki zor malzemeleri ve malzeme kombinasyonlarını kesmek için kendilerini kanıtlamıştır.

Sizin için belirleyici avantajlar:
* Kesim başına düşük maliyet
* Hız
* Güvenilirlik
* Profesyonel servis

Testereler hem CL (= Kontak Hattı) hem de CP’de (= Kontak Noktası) mevcuttur. Hangi sistemi seçtiğiniz bir yandan numunenizin boyutuna, diğer yandan kesilmiş bir sonuç için gereksinimlerinize bağlıdır. Uygulama alanları konusunda size memnuniyetle yardımcı oluruz ve laboratuvarımızda testler yapabiliriz.

Ters sürücülü EXAKT 300 CP / R Kompozitlerin hızlı ve temiz kesimleri için. Özellikle sert ve yumuşak malzemeleri (metaller ve plastikler gibi) birleştiren kompozitler EXAKT 300 CP / R ile iyi kesilebilir. Tek tek malzemeler ve iş parçası konturu arasındaki arayüz çok iyi tasvir edilebilir. Yönünü periyodik olarak değiştiren bir ters kesme bandı, oluşmuş olabilecek çapakları keser.

Three roll miller karştırır, dağıtır, homojenize eder.

Homojenizasyon, hava alma, ıslatma, öğütme işlemlerine kadar three roll miller aynı anda farklı gereksinimlerinizi karşılar.Gıda endüstrisinden nanoteknolojiye – EXAKT three roll miller çeşitli endüstriyel ve araştırma uygulamalarında kullanılmaktadır. Hangi macunun işlenmesi gerektiğine bakılmaksızın, EXAKT tree roll milleri her türlü yığın ve pudra tutamlarını kırabilir ve parçacık boyutlarını azaltabilir. Bu teknolojiyle en yüksek incelik ve kalitede maddeler oluşturur.

UYGULAMALAR:
Laboratuvarda ve üretimde kullanılır. Dört model türü, çeşitli silindir çapları, silindir uzunlukları ve silindir malzemeleriyle çeşitli taleplere ve zorluklara uyacak şekilde özel olarak uyarlanmasını sağlar.

  

Hassas işlenmiş EXAKT Merhem Değirmenleri ve EXAKT Üç Silindirli Değirmenler, dünya çapında 30.000’den fazla eczanede ve bileşik eczanelerde kendilerini yıllardır kanıtlamıştır. Şu anda mevcut olan tüm Merhem Fabrikaları için bir anlamda »şablon« dur. Kaliteleri ile ilgili olarak, EXAKT teknolojileri geçmişte ve günümüzde bir adım öndedir. EXAKT Merhem Değirmeni ile kullanıcılar yıllarca güvende.

Aktif bileşenlerin merhem bazında çözüldüğü homojen bir partikül boyutu dağılımı ve konsantrasyonu, süspansiyon veya emülsiyon merhemlerinin etkinliğini belirler. İşlemenin bu konuda belirleyici bir etkisi vardır. EXAKT Merhem Değirmenleri ve Üç Silindirli Değirmenler olağanüstü, tutarlı raf ömrü sağlar. Özellikle hassas ve sıcaklığa duyarlı maddeler kontrollü enerji girişi nedeniyle güvenli bir şekilde işlenebilir.


 
 

EXAKT 300 CP / R Profili
EXAKT 300 CP / R

EXAKT 300 CP / R, sızdırmazlık endüstrisinin gereksinimlerini karşılamak için özel olarak uyarlanmıştır. Minimum çapaklarla temiz, düzlem-paralel kesimler sağlama yeteneği, kalite kontrol laboratuarlarındaki ve üretim hatlarındaki iş parçalarının geometrisini değerlendirmek için kullanılabilecek yüzeyler oluşturur. Yönünü periyodik olarak değiştiren bir ters kesme bandı, oluşmuş olabilecek çapakları keser. Bu şekilde, üretim kayıplarını düşük tutan hızlı bir değerlendirme yapmak mümkündür.


 
 

Tıbbi ve kozmetik merhemlerin bireysel tarifleri, belirli uygulamalar ve hastaların kişisel gereksinimleri için bileşenlerin seçici kullanımına izin verir. Farklıdırlar, farmasötik bağımsızlık ve uzmanlığın bir ifadesi ve bu nedenle müşteri sadakatini korumak için etkili bir araçtır.
Merhemler, olmaları gerektiği gibi

On yıllardır EXAKT merhem fabrikaları, tüm farmasötik gereksinimlere adalet yapmak için yüksek kaliteli süspansiyon merhemleri ve emülsiyonlarının üretiminde kalite standardı olmuştur.

Homojenlik ve orijinal maddelerin boyutundan bağımsız olarak 20 µm’den daha az düzgün dağılım
Baz merhemindeki bileşenlerin homojen çözülmesi
İşlemden sonra istenmeyen partikül büyümesi yoluyla güç kaybı olmaz
İşleme sırasında ısı oluşumu olmaz; bu nedenle termal kararsızlığı olan aktif maddeler ve optimum merhem kıvamı için idealdir
İşlenmiş maddelerin güvenilir şekilde hava tahliyesi
Kalite güvence yönetimi için vazgeçilmez

Temizlemesi kolay
EXAKT 50 Kolay Temizlik ile temizlik kolaydır. Tüm silindir seti kolayca çıkarılır ve örneğin akan su altında temizlenebilir.

Makaraların şasiye olan mesafeleri temizliği konforlu ve kolay hale getirmek için cömertçe tasarlanmıştır. İşleme alanındaki tüm yüzeyler paslanmaz çelikten imal edilmiştir.

Ayrıca, malzeme değişimi sırasında çalışmama sürelerini önlemek için bir ünitede birkaç silindir seti ile çalışmak da mümkündür; Örneğin.

Kullanımı kolay
EXAKT 50 Easy Clean, tutarlı bir sonuç veren gerçekten kolay kullanım için tasarlanmış bir merhem değirmenidir. Önceden karıştırılmış merhem, huni yoluyla veya doğrudan besleme ve merkez silindir arasına beslenir, içeri çekilir ve daha sonra ince bir şekilde dağıtılır. Merhem ikinci merdanenin dibine yapışır, buradan ikinci merdane boşluğuna taşınır, tekrar çekilir ve ikinci kez homojenize edilir ve daha ince bir şekilde dağıtılır. Sıyırıcı sistemi, bitmiş ürünü üçüncü silindirden çıkarır.
Mükemmel sonuç

İşleme kalitesi ve tekrarlanabilirlik, hassas kontrol ve ürünün düzgün beslenmesi ile sağlanır. Bu ayrıca işlemi düşük kayıplı ve temiz hale getirir.
Güvenli ve dayanıklı

Entegre elektrik ve mekanik aşırı yük koruması ve göze çarpan konumlandırılmış acil durum kapatma anahtarı sayesinde yüksek güvenlik standardı.

Yüksek kaliteli porselen rulolar
Sağlam metal gövde
Sağlam, kompakt ve dayanıklı


 
 

15 yıldan uzun bir süredir, en büyük düzlem paralelliğiyle eşleştirilmiş üstün yüzey kalitesi elde etmek amacıyla taşlama cihazlarını mükemmelleştiriyoruz. Güçlü yönlerimiz, zor malzemelerin ve sert / yumuşak kombinasyonların işlenmesinde yatmaktadır.

EXAKT 400CS’nin avantajları – en büyük düzlem paralelliği ve olağanüstü yüzey kalitesi – diğer şeylerin yanı sıra, ince topraklanmış bir bölüm oluşturmak için ön şarttır. 20 um aralığında numune kalınlıkları kolayca elde edilebilir. Öğütmeden sonra numune kalınlığının sapması, yakl. +/- 1.5 um. Bunun için özel taşlama kağıtları ve taşlama filmleri kullanıyoruz.

Temel ekipmanlı EXAKT 400CS plaka taşlama makinesi, belirlenen bir hedef değere ulaştığında otomatik olarak kapanacak şekilde yapılandırılmıştır.

 Kullanım varyasyonları, uygulama çeşitliliğini gösterir:

Nanoteknoloji
Karbon Nano Tüpler CNT
Seramik serigrafi macunu
Yüzey kaplama macunları
Pigmentler
Piezo aktüatörler
Yakıt hücreleri…

Renkler
Baskı mürekkepleri
Seramik renkler
Ofset mürekkepleri
İpekli serigrafi baskı mürekkepleri
Cam renkleri
Termoplastik renkler
Yüzey kaplamaları
Sanatçıların boyası
Plastik ve sentetiklerin boyanması için pastalar …

Elektronik
Monitör ve ekranların kaplaması için macunlar
Asil metal içeren macunlar
Direnç macunları
Lehim pastaları
Kalın film teknolojisi
Lüminesans makarnalar …

Makyaj malzemeleri Bileşenleri:
Rujlar
Dudak kalemleri
Göz kalemleri
Makyaj
Güneş losyonu

Gıda
Yüksek kaliteli çikolata
Helva
Badem ezmesi
Aromatik bileşikler

Diş teknolojisi
Dolgular
Seramik maddeler
Seramik enjeksiyon kalıpları için macunlar …

Yapıştırıcılar
Yapıştırıcı bileşiklerin üretimi ve rafine edilmesi …

Kimyasal ve eczacılık ürünleri
Yüksek performanslı yağlama maddeleri
Jeller
Merhemler
Kremler

Özel uygulamalar
Sabun macunları
Tarihsel renk pastaları